Adilcevaz Belediyesi İş Başvurusu

Bitlis Adilcevaz Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Adilcevaz Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Bir diğer ismi “Elcevaz” olarak ta bilinen Adilcevaz, Bitlis iline bağlı bir ilçemiz olmaktadır. Tarihi değerleri yüksek olan bir ilçe olmasının yanı sıra Van Gölü’ne kıyısının da bulunması doğa etkeni üzerinde de önemli bir değer taşımaktadır. Kentin sözcük terim adı ise Arapçada “Zatülcevz” olarak tanımlandığı ilçenin tarihi geçmişi ise oldukça eskidir. Tam olarak tarihi bilinmese de yapılan kazı çalışmaları ve ilçede bulunan tarihi yapıların araştırılmasıyla M.Ö. 700 yıllarına ait bir yerleşke olduğu bilinmektedir. Bölgenin ilk yerleşik halkı olan Urartular bu ilçe topraklarında yaşamını sürdürmüş ve sonrasında ise Asurlular, MED İmparatorluğu, Persler, Makedonlar ve Romalılar egemenliğine geçmiştir. Birçok devlet egemenliği altında olan ilçe aynı zaman’da medeniyet beşiğinin en önemli konumunda yer almaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe de yaşayan toplam kişi sayısı ise 30.917 olmakta.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçede tarımsal alana yönelik oldukça fazla rağbet bulunmakta. Özellikle de ceviz ağaçlarının çoğunlukta olduğu ilçe de yaklaşık 30.000’den fazla cevizi ağacı ve 15.000’den fazla da ceviz ağacı fidanının yer aldığı bilinmekte. Bu sayı dünya düzeyinde dereceye girmiş ve en çok gelir seviyesi bu kapsamdan sağlanmıştır. Bunun dışında her ne kadar turizme dayalı bir ilçe olsa da halk bu alana dayalı pek bir işleyiş göstermemektedir. Turizm bakımından dünyanın en eski yapılarının ve en eski tarihinin bulunduğu ilçe bu kapsamda birçok turistte çekmekte. Tüm bunların yanı sıra her sene farklı alanlara dayalı birçok kişiye istihdam sunan Adilcevaz Belediyesi bu kapsamda ilçenin genel refahını da yüksek tutmakta.

Adilcevaz Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Adilcevaz Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Adilcevaz Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ