Anasayfa / Ek İşler Mayıs 4, 2015 1.302 okunma

Adana Ek İş İlanları

Adana evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Nüfusun büyük çoğunluğu tarım ile uğraşmaktadır. Sanayii de oldukça fazla gelişmiştir. Türkiye’nin ilk sanayileşen şehirlerinden birisidir. Türkiye ekonomisinin büyümesinde oldukça büyük rol oynamaktadır. 90′ lı yıllardan sonra organize sanayinin gelişmesi ile sektörde iş imkânları bulunmaktadır.

Tarım ve sanayinin yanı sıra traktör sanayii ve modern tarım araçları da oldukça ilerleme kaydetmektedir. Tarım alanında pamukçuluk fazlaca gelişme göstermiştir. Yıllık 250 tona yakın pamuk Adana topraklarından elde edilmektedir. Adana pamuk diyarı olduğu gibi tahıl, arpa, yulaf, baklagiller, şeker kamışı, susam, kavun, karpuz, sebze, meyve, tütün, incir, üzüm, pirinç, yer fıstığı ve turunçgiller yönünden de zengin bir şehir olmaktadır.

Mera ve otlaklarının az olmasından ötürü hayvancılık çok gelişmemiştir. Arıcılık gelişmiştir. Bulgar dağında ulaşılan petrolün yanı sıra çinko, krom, amyant ve linyit yatakları bulunmaktadır. Şehirde hidroelektrik ve termik santraller bulunmaktadır. Bölgenin elektrik ihtiyacını karşılamaktadır. İmalat sanayii bakımından Türkiye’nin 4. büyük ili olmaktadır.Şehirde gelişme göstermiş sanayii ve kuruluşlar şunlardır; dokuma ve giyim eşyası, kort bezi, pamuk ipliği, un, deri, sabun, sıvıyağ, konserve, tütün, makarna, çimento, kereste, tarım alet ve makine, inşaat makineleri, taşıma araçları ve yedek parça gibi birçok sanayii dalı bulunmaktadır. Erkek nüfusu çoğunlukla sanayii ve tarım alanında çalışmaktadır. Bayanlar ise evde iş imkânlarından faydalanmaktadırlar. Böylece tüm çalışanlar Adana ekonomisine katkıda bulunmaktadırlar.

Adana’da Evde Yapılabilecek İşler:
Genellikle bayanların tercih ettiği işler arasında, evde iplik temizleme, evde kurdele işi, evde etiket işi gibi birçok iş imkânı bulunmaktadır. Ev hanımlarının evde boş durmak yerine harçlıklarını çıkarmak amaçlı evde iş imkânlarından faydalanmalarıdır. Büyük çoğunlukla bayanlar tarım ve hayvancılıktan artan zamanlarını bunun gibi işler yaparak değerlendirmektedirler. Böylelikle ev ekonomisine de fayda sağlamaktadırlar. Bu tarz işler oldukça kolay olmakla birlikte hemen herkes tercih edebilmektedir.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.
Konu İle İlgili Görseller
Adana Ek İş İlanları
Etiketler
Yorumlar

Yazıya 12 yorum yapılmış.

 1. Ayşe gındırga Aralık 12, 2015

  Adana Seyhan’da ikamet ediyorum. Acil işe ihtiyacım var. Verebileceğiniz her tür işi yapabilirim. Lütfen bu mesajımı dikkate alın. Teşekkürler.

 2. Çiğdem Aralık 24, 2015

  Acil işe ihtitacım var, şimdiden teşekkürler

 3. havva yücel Aralık 27, 2015

  Evde yapmak için ek işe ihtiyacım var ulaşırsanız sevinirim.

 4. Busra Ocak 17, 2016

  Merhaba Adana Yüreğir’de ikamet ediyorum. Benim işe ihtiyacim var. Evde ii yapip esime destek vermek istiyorum, boncuk, karton susleme, davetiye katlama vs herşey yapabilirim. Ulasirsaniz sevinirim.

 5. mehtap Ocak 17, 2016

  Adana yaşıyorum, evde ek iş yapmak istiyorum.

 6. belma demir Ocak 17, 2016

  Eşimden ayrıyım ve bakmakla yükümlü oldugum 3 tane evladım var. Evde iş yapmak ve çocuklarıma bakmak istiyorum. Kimseye muhtaç olmadan şimdiden tşkler.

 7. hale Şubat 1, 2016

  Adana Seyhandayım evde yapabileceğim işe ihtiyacım var.

 8. Ayse Şubat 14, 2016

  Iyi günler adana cukurova bölgesinde yaşıyorum evde ek is yapmak istiyorum daha oncede yapmıştım ararsanız sevinirim iyi günler iplik temizleme kalem etiket mandal kina paketleme v.b işler

 9. Fadime karagozoglu Şubat 19, 2016

  Merhabalar ek ise çok ihtiyacim var. mesajimi okuyup dönerseniz çok sevinirim, evde annem ve ablamla birlikte her türlü evde yapilabilecek işleri yapabiliriz. Geri dönüş yaparsanız çok sevinirim. Adana / yüreğir.

 10. fadime fadime Şubat 23, 2016

  adana sarıcamda yasıyorum evde yapabilcem acil işe ihtiyacım var yardım ederseniz sevinirim.

 11. dilek karakuzu Mart 7, 2016

  Lütfen geri dönüş yapın işe çok ihtiyacım var borçlarımdan dolayı her türlü işi titizlikle ve zamanında yaparım.

 12. dilek karakuzu Mart 7, 2016

  Bu arada adana yüregirde ikamet etmekteyim.

Yorum Yap