Adana Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Adana Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Adana Hakkında Genel Bilgiler
Türkiye’nin önemli bir şehir yapısına sahip olan Adana, 1840 senesine kadar Mısırlı İbrahim dönemine ait bir şekilde vakıfların toparlanarak düzenli bir işleyiş göstermesinden sonra iyileşme dönemine giriş yaptı. Adana içerisinde yer alan 350’e yakın vakıf üzerinde gerekli düzenlemelerin yapılmasının ardından bu vakıfların arasında yer alan 55 farklı vakıfın görevi sadece çeşitli yörelere su dağıtımı yapmak ile görevliydi. Bu vakıflar arasında yer alan 14 vakıf ise eğitim üzerine verilen hizmetleri sağlarken 5’i bina ve yapı işleri üzerine, diğer 2 vakıftan ise aş evi ve han gibi kurumların düzen ve tertiplerinden sorumluydu. 1860 senesinde Amerika’da oluşan iç savaştan büyük bir ölçüde etkilenen Adana, İngiliz ve Arap ülkelerinin tekstil ve pamuk alanına dayalı ticaret akışının neredeyse yitirilmesine sebep olmuştur.İç savaş sonrasında düzelme aşamasına giren Adana, 1863’lü yıllarda birçok Avrupalı insanın Adana’ya gelmesiyle birlikte ticaret akışı yeniden canlanmış ve eskisine nazaran daha da büyük bir potansiyeli sağlanarak şehrin ekonomik gücü yeniden kazanılmıştır. 1870 senesinde gelen yeni reform ile “Muhtesiplik” adı altında kurulan kurum daha sonrasında ise 1871 yılında adını Adana Belediyesi olarak değiştirip büyük bir isim değişikliğine gitmiştir. 1989 senesinde Adana Belediyesi’ne “Büyükşehir” statüsü verilmiştir. Her sene farklı pozisyonlarda personel alımı yapan Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait iş alımlarına belediye’nin resmi web sitesinden erişim sağlayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Kariyer İmkanları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Adana Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ