Adaklı Belediyesi İş Başvurusu

Bingöl Adaklı Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Adaklı Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Eski adıyla Azakpert olarak bilinen Adaklı, Bingöl’e bağlı bir ilçe olmaktadır. Tarihi dokusu ve doğa manzaraları ile Güneydoğu Anadolu’nun harika yerleşim alanlarından biri olan Adaklı, daha önceleri bir bucak iken 1987 yılında çıkarılan kararname sonucunda “ilçe” statüsüne ulaşmıştır. Bu tarihten evvel ise Kığı ilçesine bağlı bir nahiye olarak geçmekteydi. 2015 TÜİK verilerine baktığımız ilçeni genel nüfusu ise 8.625 kişiden oluşmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin geçmiş tarihi çok eski bir ermeni dönemine ait olduğu ve antik yapı kalıntılarından yapılan incelemeler sonucu ilk çağlara ait olduğu saptanmıştır. Birçok devletin egemenliğine giren ilçe önemli bir konumda yer almakta olup, çok sayıda medeniyete de ev sahipliği yapmıştır.İlçenin genel ekonomisine baktığımızda ise başlıca gelir kaynakları arasında düz ovaların bulunması gerek tarımsal gerek ise hayvan yetiştiriciliği üzerine oldukça fayda sağlamaktadır. Buradaki halkın büyük bir kısmı elverişli arazilerde birçok sebze ve meyve türü üretimi yaparken halkın bir kısmı ise küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de faaliyetler sağlamaktadır. İlçenin ekonomik seyrinin büyük bir kısmı bu alanlardan sağlanırken, ayrıca ilçenin modern bir halde olmasını ve birçok sorununu üstlenerek yerine getiren Adaklı Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sağlayarak ilçenin genel ekonomi refahını yükseltmekte olup, işsizlik oranını minimum seviyeye indirmektedir.

Adaklı Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Adaklı Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Adaklı Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ